Najlepsze konta oszczędnościowe

Oszczędzanie na rachunku w banku jest możliwe. W tym celu należy otworzyć konto oszczędnościowe. Czym wyróżnia się takie konto? Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę? Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepsze konta oszczędnościowe i cieszyć się zyskiem.

Konta oszczędnościowe

Standardowe konto osobiste ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, wbrew swojej nazwie nie jest korzystnym sposobem na oszczędzanie pieniędzy. Tak naprawdę służy głównie celom rozliczeniowym i sprawdza się przy codziennym „obracaniu” gotówką. Przy wpłatach, wypłatach, dokonywaniu przelewów itp. Z założenia nie został stworzony do typowego oszczędzania. Do deponowania kapitału, zwłaszcza większego, służy obok lokat, konto oszczędnościowe. To znany produkt bankowy cieszący się coraz większą popularnością. Jest skierowany głównie do osób, które mają pewne oszczędności i chciałyby je pomnażać bez zamrażania na długi czas.

Standardowo najlepsze konta oszczędnościowe pozwalają na korzystanie ze środków finansowych. Dostęp do pieniędzy jest nieco ograniczony, ale to dobra alternatywa dla lokat. Konto oszczędnościowe wyróżnia się zbliżonym lub niższym oprocentowaniem niż lokata. Za to mamy możliwość wycofania zgromadzonych środków bez utraty odsetek. Ograniczenia płynnego obracania pieniędzmi są po to, by rzeczywiście oszczędzić i zyskać. Nie trzeba większej kwoty, by móc skorzystać z oferty. Oczywiste jest, że im więcej pieniędzy zdeponujemy, tym większy zysk osiągniemy. Jednak nawet niewielkie kwoty wpłacane na konto oszczędnościowe również będą kapitalizowane, a my dzięki tym działaniom nauczymy się oszczędzać.

Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?

Kapitalizacja odsetek na koncie oszczędnościowym odbywa się co miesiąc lub codziennie. Możemy znaleźć też oferty z dłuższym przedziałem czasowym kapitalizacji odsetek, np. co 3 miesiące. Z reguły najlepsze konta oszczędnościowe charakteryzują się oprocentowaniem na poziomie 2-3% w skali roku. Do tego, jak wybrać korzystne konto oszczędnościowe przydatne będzie kilka wskazówek. Zwróćmy uwagę nie tylko na samo oprocentowanie i rodzaj kapitalizacji odsetek. Sprawdźmy faktyczny minimalny i maksymalny depozyt, od którego będą naliczane odsetki. Wreszcie poznajmy okres, na który bank gwarantuje oprocentowanie. Przed złożeniem wniosku o otwarcie konta oszczędnościowego powinniśmy wiedzieć:

  • ile przelewów w miesiącu możemy wykonać za darmo,
  • jakie są ewentualne opłaty za założenie konta oszczędnościowego,
  • ile ewentualnie kosztuje prowadzenie konta oszczędnościowego.
  • jakie warunki bank stawia dodatkowo.

Wśród dodatkowych warunków, które charakteryzują oferty na najlepsze konta oszczędnościowe, może pojawić się konieczność posiadania ROR w danym banku. Tak jest np. w przypadku getin banku – https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-oszczednosciowe.html Z drugiej strony np. w Aliorze nie ma takiego obowiązku – http://www.wktorymbanku.pl/konto-mocno-oszczednosciowe-alior-bank/. Przeważnie nowy klient, który zdecyduje się na oba produkty finansowe, może liczyć na korzystne oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *