Lokaty inwestycyjne (strukturyzowane)

Lokaty bankowe to nadal jeden z najbezpieczniejszych sposobów na pomnażanie oszczędności. Cieszą się popularnością, gdyż są one dostępne praktycznie dla każdego. Wszystkie banki mają w swojej ofercie wiele rodzajów lokat, które są dedykowane dla różnych klientów. Szczególnym rodzajem lokat bankowych są lokaty inwestycyjne (zwane także strukturyzowanymi). Pozwalają one zarobić więcej niż zwykłe depozyty, a jednocześnie wiążą się z większym ryzykiem inwestycyjnym.

Jak działa lokata inwestycyjna

Lokaty tego typu składają się dwóch elementów. Pierwszy z nich to tradycyjne inwestowanie w bezpieczne produkty. Natomiast druga część to inwestowanie w bardziej ryzykowne opcje. Osoba zakładająca lokatę może sama ustalić w jakich proporcjach decyduje się na ryzyko. Najczęściej w bezpieczne produkty inwestuje się 80 procent, a pozostałe 20 w bardziej ryzykowny sposób. Oczywiście można również zmieniać proporcje i np. zainwestować pieniądze pół na pół lub też 80 procent skierować na większe ryzyko.

Lokaty inwestycyjne pozwalają uzyskać większe zyski niż tradycyjne depozyty bankowe. Oczywiście nie ma tutaj gwarancji i istnieje duże ryzyko inwestycyjne. Należy pamiętać, że nasze pieniądze będą w rękach specjalistów, którzy znają się na rynku inwestycyjnym. Jednak również to nie daje gwarancji bezpiecznego pomnażania pieniędzy. Natomiast, jeżeli sami nie mamy pojęcia o inwestowaniu w opcje to warto założyć taki depozyt i zaufać specjalistom.

Lokaty bankowe to nadal jeden z najbezpieczniejszych sposobów na pomnażanie oszczędności. Cieszą się popularnością, gdyż są one dostępne praktycznie dla każdego. Wszystkie banki mają w swojej ofercie wiele rodzajów lokat, które są dedykowane dla różnych klientów. Szczególnym rodzajem lokat bankowych są lokaty inwestycyjne, które pozwalają zarobić więcej niż zwykłe depozyty, a jednocześnie wiążą się z większym ryzykiem inwestycyjnym.

Lokata inwestycyjna – większe ryzyko.

Lokaty inwestycyjne to bardzo specyficzny produkt, który pozwala osiągnąć lepsze zyski jednak wiąże się ona z większym ryzykiem inwestycyjnym. Możemy nie tylko nie zarobić na takiej lokacie, ale również stracić wszystkie pieniądze skierowane w opcje, a pieniądze z bezpiecznej części nie zrekompensują nam strat finansowych.

Dla kogo lokaty inwestycyjne?

Decydując się na lokatę tego typu, należy być świadomym ryzyka inwestycyjnego. Jest to produkt skierowany do osób, które chcą podjąć większe ryzyko z możliwością uzyskania większych zarobków. Jednak nie jest to gwarantowane. To również dobre rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcą zainwestować w opcje, jednak samodzielnie boją się podjąć takie kroki i nie znają się na rynkach finansowych.

Jeśli szukasz bezpieczniejszych inwestycji – lepiej zdecyduj się na lokaty (ranking lokat bankowych) lub konta oszczędnościowe – przeczytasz o nich najlepsze konta oszczędnościowe.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *