Lokata Happy – Idea Bank

Kluczowe warunki Lokaty Happy:

Oprocentowanie3,0% – na 1 miesiąc;

4,0% – na 2 miesiące

3,5% – na 3 miesiące;

Czas trwania1-3 miesiące
Możliwa kwota500 – 10.000 PLN
Inne
  • Bez zakładania konta!
  • Utrata naliczonych odsetek w razie zerwania lokaty;
  • Tylko dla nowych klientów;

aktualizacja: listopad 2017

Lokata Happy to od bardzo dawna jedna z najpopularniejszych ofert dla klientów szukających wysokiego oprocentowania. Oferta umożliwia ulokowanie do 10 tys. PLN. Jeśli masz większe oszczędności, możesz być zainteresowany/a ofertą Lokaty Happy PRO w Idea Banku (limit do 100 tys. PLN) – pamiętaj, że jeśli korzystasz z jednej z tych lokat, nie będziesz już spełniać definicji nowego klienta. Tutaj znajdziesz porównanie warunków lokaty happy w różnych wariantach. Jeśli szukasz sposobu na ulokowanie większych środków – sprawdź także ofertę Lokaty Bezkompromisowej.

Największa zaleta Lokaty Happy to możliwość założenia bez zakładania konta. Będzie co prawda musiał/a założyć konto w IdeaCloud. Nie jest to jednak konto bankowe, dzięki czemu po wygaśnięciu lokaty, bez dalszych formalności wystarczy przelać pieniądze gdzie indziej.

Największym minusem, jest to, że lokatę można złożyć tylko raz 🙂 Poza tym, niestety jest ona automatycznie przedłużana przy praktycznie zerowym oprocentowaniu – nie zapomnij po upływie terminu lokaty „coś” zrobić ze środkami z niej. Przypomną Ci o tym liczne telefony z call center oferujące czasem zwyczajne lokaty, ale także lokaty strukturyzowane. Pamiętaj, że przy lokatach strukturyzowanych ponosisz pewne ryzyko – upewnij się, że produkt odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Jak założyć Lokatę Happy?

Lokatę Happy można założyć w 100% online – metodą przelewu weryfikującego (wymaga to posiadania innego konta w banku).

W celu założenia lokaty (i konta oszczędnościowego) konieczne będzie wypełnienie wniosku oraz dokonanie przelewu na numer podany na koncie w bankowości elektronicznej (ale nie jest to konto osobiste!). Po opłaceniu środków, lokata będzie uruchomiona.

Możesz założyć lokatę za pomocą tego linku, który przekieruje Cię na stronę banku:

>>> Załóż lokatę <<<

Istotne linki:

Tabela oprocentowania

O Idea Banku:

Idea Bank to niewielki bank dedykujący swoją ofertę przede wszystkim do mikro, małych i średnich przedsiębiorców. W tym obszarze charakteryzuje się dużą elastycznością i innowacyjnością oferty. Najsłynniejszy przykład to mobilne wpłatomaty. Z drugiej strony bank specjalizuje się w ofercie produktów oszczędnościowej. Oferuj dość duży wybór lokat i kont oszczędnościowych, które regularnie zajmują wysokie miejsca w rankingach banków.

Idea Bank w obecnej postaci istnieje od 2010 r., więc jest to jeden z najmłodszych banków w Polsce. Jest to bank kontrolowany pośrednio (poprzez Getin Holding) oraz częściowo bezpośrednio przez Leszka Czarneckiego. Nie jest on natomiast bezpośrednio powiązany z Getin Bankiem (chociaż mają wspólnego największego właściciela). Idea Bank jest notowany na giełdzie.

Dowiedz się więcej o tym jak wybrać najlepsze lokaty.

1 myśl na “Lokata Happy – Idea Bank”

  1. Świetna lokata, w ogóle Idea bank jest dobry do oszczędzania. Poza Lokatą Happy ostatnio jest też dobra lokata na nowe środki. Nie wyklucza dotychczasowych klientów przynajmniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *