Lokata Bezkarna – BGŻ Optima

Lokatą zdecydowanie zasługującą na uwagę jest Lokata Bezkarna. W odróżnieniu od innych tego typu produktów, może w każdej chwili zerwana bez utraty naliczonych odsetek. Oferta celuje stricte w nowych klientów – Lokatę Bezkarną w BGŻ Optima otworzyć można jedynie na podczas składnia wniosku o otwarcie Indywidualnego Konta w BGŻOptima (opis poniżej), co nie jest dobrą wiadomością dla stałych klientów Banku. W przypadku chęci rezygnacji BGŻ Optima wypłaca klientowi należne odsetki za okres trwania lokaty do rzeczywistego dnia jej likwidacji. Porównując oprocentowanie na Lokacie Bezkarnej do ofert konkurencji można uznać je za jedno z najwyższych na rynku. Obecnie oferowane 3,5% to bardzo dobre oprocentowanie.

Wskazać należy również na to, że Lokata Bezkarna jest lokatą gwarantującą niezmienne oprocentowanie przez cały okres depozytu (nie ma możliwości jego obniżenia). Sporą zaletą jest również 3-miesięczny czas trwania lokaty oraz kwota maksymalna, która wynosi do 20 000 zł. Jest to warte szczególnego podkreślenia, gdyż z reguły lokaty tego rodzaju nakładają ograniczenie do 10 000 zł na 1 miesiąc.

Podobną lokatą, ale dla większych kwot jest Lokata Bezkompromisowa.

Ulokowane na Lokacie Bezkarnej pieniądze są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG) do kwoty 100.000 EUR, czyli ponad 400.000 zł.

Konto Smart Optima

Za przykład wskazać można chociażby Konto oszczędnościowe Smart Optima oferujące możliwość bezpłatnej wypłaty środków bez dodatkowych prowizji i ukrytych kosztów. Konto jest darmowe i nie wymaga otwierania rachunku w banku, co często ma miejsce w ofercie konkurencji. Kliknij, aby zobaczyć analizę konta oszczędnościowego Smart. Zobacz najlepsze konta oszczędnościowe.

O BGŻ Optima

BGŻ Optima na tle konkurencji wyróżnia niestandardowa oferta ukierunkowana przede wszystkim na oszczędzanie i inwestowanie. Jest marką BGŻ PNB Paribas – banku z ugruntowaną tradycją i szerokim zakresem usług. BGŻ Optima świetnie wpisuje się w coraz popularniejszy wśród klientów indywidualnych rynek bankowości internetowej skupiając się na sektorze oszczędności i lokowania kapitału. BGŻ posiada oczywiście własny system bankowości elektronicznej, aczkolwiek znacząco się różni on od tego w BGŻOptimie, która kusi konsumentów atrakcyjnym oprocentowaniem lokat oraz kont oszczędnościowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *