Ciekawe linki ze świata finansów osobistych

Nie tylko lokatami żyje człowiek, dlatego postanowiliśmy zaprezentować Wam co jakiś czas (ale na pewno nieregularnie) ciekawe linki ze świata finansów osobistych.

Lokaty i konta oszczędnościowe

Lokaty i konta oszczędnościowe to jest to co nas najbardziej interesuje, dlatego od tego zaczniemy.

Lokaty bankowe – wady i zalety – Na tej stronie możecie znaleźć fajne podsumowanie wad i zalet lokat bankowych. Naszym zdaniem oczywiście lokaty mają głównie zalety, nie mniej jednak można też dostrzec ich oczywiste ograniczenia. Pomoże w tym zalinkowany artykuł.

Co zrobić z oszczędnościami? – Tutaj z kolei znajdziecie informacje o kroku następnym. Jeśli nie lokata, to co zrobić z oszczędnościami. Oczywiście zostaje wtedy konto oszczędnościowe. Dowiecie się tam dlaczego ono. Przy okazji nasz punkt widzenia na konto oszczędnościowe poznasz tutaj.

Jak korzystać z rankingu konto oszczędnościowych? – Jeśli chcecie założyć konto oszczędnościowe, oczywiście warto wybrać najlepsze. W zalinkowany artykule znajdziecie podpowiedzi jak to zrobić i link do dobrego rankingu kont oszczędnościowych, który my także polecamy (kliknij). Warto pamiętać, że rankingi zazwyczaj tworzone są w oparciu o jedno kryterium – oprocentowanie. Jest to na pewno najważniejszy czynnik, nie jest jednak jedyny. Równie istotna powinna być np. kwota jakiej to oprocentowanie dotyczy.

Konta osobiste

Jak wybrać konto osobiste? – Zakładając lokatę, często dostajemy również oferty założenia konta osobistego. Z jenej strony wydaje się to łatwe. Konto osobiste to produkt dobrze znany i dość prosty. Warto jednak czasami dobrze przemyśleć założenie nowego konta, w czym pomoże ten krótki artykuł.

Kredyt hipoteczny

Jeśli planujesz wzięcie kredytu hipotecznego, przygotuj się na długą drogę. Liczba ofert, różnych rozwiązań i wariantów może przytłoczyć. Przede wszystkim jednak są to często decyzje o bardzo istotnych skutkach finansowych na długie lata. Dlatego warto dowiedzieć się jak najwięcej o kredytach hipotecznych, w czym pomoże z pewnością ten przewodnik po kredycie hipotecznym. Co ważne przewodnik ten to nie tylko jedna długa strona, ale też kilka bardzo sugestywnych wykresów i kalkulacji – np. na le lat wziąć kredyt hipoteczny lub rata stała czy malejąca. Bardzo polecamy dla wszystkich planujących zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego.